USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Pobór krwi

Kwietniowa akcja krwiodawstwa

Opublikowano dn. 12-04-2021

Mimo pandemii koronawirusa akcje krwiodawstwa w gminie Wojciechów odbywają się zgodnie z harmonogramem. W lutym dawcy dzielili się "darem życia" w Wojciechowie, a w najbliższą niedzielę taka akcja po raz pierwszy odbędzie się w Łubkach.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina stanie 11 kwietnia na placu przy remizie miejscowej OSP i będzie czekać na dawców od 10. 00 do 14.00.

Organizację akcji wspierają druhowie miejscowej OSP, którzy od dawna zabiegali o taką możliwość, wierząc, że nowa lokalizacja w innej części gminy ułatwi możliwość oddania krwi. Jeśli pomysł się sprawdzi, Łubki mają szansę pojawić się w harmonogramie także przyszłorocznych akcji.

Niedzielna będzie się odbywać z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Dawcy powinni zachować dystans społeczny, zasłaniać usta i nos oraz dezynfekować dłonie.

Podczas lutowej akcji w Wojciechowie 32 dawców przekazało ponad 14 litrów krwi.

Organizatorzy przypominają, że zgodnie z obecnymi przepisami, wprowadzonymi na czas pandemii, dawcy przysługuje nie jeden a dwa dni wolne od pracy. W przypadku najbliższej akcji w Łubkach, która odbędzie się w niedzielę, dzień wolny przysługuje w poniedziałek. Ponadto osoby, które podzieliły się "darem życia" co najmniej trzy razy, mogą skorzystać z 33-procentowej zniżki dla dawców na przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego.


(fot. organizatorzy)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-kwietniowa-akcja-krwiodawstwa,24987.html?p=1


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót