USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Droga

Kolejna dotacja na drogi przyznana

Opublikowano dn. 22-04-2021

Na tę wiadomość mieszkańcy Nowego Gaju czekali od dawna. Gmina Wojciechów przebuduje w tym roku prawie kilometr drogi w tej miejscowości, a część pieniędzy na ten cel otrzyma z budżetu państwa.

- Z rządową pomocą zmodernizujemy odcinek od granicy z gminą Nałęczów, gdzie, zamiast utwardzanej do tej pory różnymi materiałami trasy, będzie asfaltowa jezdnia o szerokości 3,5 metra z tak zwanymi mijankami. Szacujemy, że planowana inwestycja może kosztować prawie 800 tysięcy złotych, z czego 60 procent, czyli około 480 tysięcy będzie stanowić dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - cieszy się wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

W tym roku w Nowym Gaju, ale już z własnych środków, wojciechowski samorząd zamierza także przebudować około 200-metrowy fragment od drogi powiatowej Nałęczów - Charz - Wojciechów do Młyna Hipolit. W ten sposób obydwa odcinki oddzielone mostem będą poprawione.

Przetarg na wykonanie robót jest już przygotowywany, a termin realizacji obydwu inwestycji ma być wyznaczony na jesień tego roku.

W ciągu ostatnich trzech lat Gmina Wojciechów zrealizowała cztery zadania przy wsparciu z dawnego Funduszu Dróg Samorządowych. W ubiegłym roku został przebudowany prawie 1 kilometr drogi w Szczuczkach i ponad 700-metrowy odcinek trasy w Palikijach Pierwszych.


(fot. arch. UG Wojciechów)

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-kolejna-dotacja-na-drogi-przyznana,25045.html?p=1

 

 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót