USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika po przetargu

Opublikowano dn. 28-05-2021

Gmina Wojciechów wybrała firmę, która ma kupić i zainstalować panele fotowoltaiczne, współfinansowane z pieniędzy unijnych. Umowa ma być podpisana w najbliższych dniach, a wszystkie instalacje powinny być zamontowane do jesieni.

Przetarg na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii w gminie Wojciechów, był podzielony na dwie części. Umowa z wykonawcą solarów została podpisana już w marcu, a teraz zapadły rozstrzygnięcia dotyczące fotowoltaiki. - Obydwa zadania będzie realizować ta sama firma, a umowę w sprawie fotowoltaiki chcemy podpisać w pierwszej dekadzie czerwca. Znając wyniki całego przetargu, równolegle będziemy szacować wkład własny mieszkańców, którzy zadeklarowali udział w projekcie i podpisywać z nimi umowy - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Zakup i montaż kolektorów słonecznych będzie kosztować ponad 930 tysięcy złotych, natomiast koszt instalacji fotowoltaicznych przekracza 1 milion 600 tysięcy. Większość pieniędzy na ten cel Gmina Wojciechów pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Środki te zostaną wykorzystane na instalację 80 kompletów kolektorów słonecznych i 131 zestawów paneli fotowoltaicznych.

Solary mają być zamontowane do końca wakacji, a panele fotowoltaiczne do połowy października.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-fotowoltaika-po-przetargu,25221.html?p=1

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót