USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Autobus

Po czerwcowej akcji krwiodawstwa

Opublikowano dn. 21-06-2021

8 litrów krwi oddali uczestnicy akcji krwiodawstwa, która odbyła się w sobotę 19 czerwca w Wojciechowie. Spośród 23 osób, które zadeklarowały chęć podzielenia się "darem życia", krew oddało 19.

Duży wpływ na frekwencję miała pogoda. - Wysoka temperatura i niskie ciśnienie spowodowały, że część, szczególnie starszych dawców, nie wzięła udziału w akcji albo, będąc już na miejscu, nie mogła oddać krwi. Pozytywne jest to, że po raz pierwszy większość stanowiły kobiety i młodzież w wieku około 20 lat co daje powody do optymizmu przed kolejnymi akcjami - podsumowują organizatorzy.

Wśród dawców, którzy w sobotę odwiedzili ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublinie, stacjonujący na placu przy remizie OSP Wojciechów, byli druhowie, biorący udział w szlachetnej rywalizacji jednostek OSP. Na razie największą liczbą donacji może się pochwalić OSP Łubki - 9, drugie miejsce zajmuje OSP KSRG Wojciechów - 6, na trzecim są - OSP Czajki i OSP Niezabitów - po 3, a kolejne pozycje zajmują OSP Babin i OSP Wojciechów Kolonia Pierwsza - po 2 oraz OSP Łubki Kolonia, OSP Nałęczów i OSP Pawlin - po 1.

O tym kto odbierze specjalny puchar z dyplomem dla najbardziej aktywnej jednostki przekonamy się po dwóch kolejnych akcjach, które odbędą się w gminie Wojciechów 22 sierpnia i 8 listopada.

Wszyscy uczestnicy czerwcowej zbiórki otrzymali drobne upominki, ufundowane przez RCKiK w Lublinie i wójta gminy Wojciechów Artura Markowskiego.


(fot. organizatorzy)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-po-czerwcowej-akcji-krwiodawstwa,25351.html?p=1

 

Zdjęcie autobus do poboru krwi

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót