USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

droga w lesie

Lato na drogach

Opublikowano dn. 09-07-2021

Tegoroczne lato będzie bardzo pracowite dla drogowców w gminie Wojciechów. Wójt Artur Markowski właśnie podpisał umowy z wykonawcą trzech inwestycji, a w kolejce są następne, które zostaną sfinansowane ze źródeł zewnętrznych i środków własnych gminy.

W Nowym Gaju wojciechowski samorząd przebuduje dwa odcinki, w tym 250 metrów od drogi powiatowej Nałęczów - Charz - Wojciechów do Młyna Hipolit. Wykonanie tych robót będzie kosztować ponad 85 tysięcy złotych, które będą pochodzić z budżetu gminy. Umowa z wykonawcą jest podpisana.

Samorząd sfinansuje również przebudowę ponad 1,5-kilometrowego fragmentu trasy w Wojciechowie-Kolonii Piątej. Umowa na to zadanie także jest zawarta, a jej realizacja będzie kosztować prawie 390 tysięcy złotych.

Trzecia podpisana umowa dotyczy przebudowy ponad 700-metrowego fragmentu drogi w Nowym Gaju od granicy z gminą Nałęczów, która będzie współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zamiast utwardzanej do tej pory różnymi materiałami trasy, będzie asfaltowa jezdnia o szerokości 3,5 metra z tak zwanymi mijankami. To zadanie będzie kosztować prawie 410 tysięcy złotych, z czego 60% to dotacja z budżetu państwa. Gmina Wojciechów wyda na ten cel niewiele ponad 160 tysięcy.

W przyszłym tygodniu powinno się zakończyć postępowanie przetargowe, dotyczące modernizacji 700 metrów drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Tomaszówce. Na razie członkowie komisji wybrali najkorzystniejszą ofertę, przekraczającą 180 tysięcy złotych, ale umowa z wykonawcą robót jeszcze nie jest podpisana. Na to zadanie wojciechowski samorząd otrzyma dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Za pieniądze wyłącznie z budżetu gminy samorząd sfinansuje także przebudowę 600-metrowego odcinka trasy w Starym Gaju od drogi powiatowej Wąwolnica - Stary Gaj w kierunku Łubek. Wykonanie robót powinno kosztować ponad 160 tysięcy złotych, a umowa z wykonawcą ma być podpisana za kilka dni.

Po weekendzie powinna zostać wybrana firma, która poprawi 800 metrów drogi w miejscowości Wojciechów-Księdze w kierunku Ignacowa i Romanówki (przedłużenie trasy do ZOO). Za te roboty samorząd zapłaci z własnych środków.

Wszystkie prace mają być wykonane w ciągu 60 dni od podpisania umów.


(fot. UG Wojciechów)

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-lato-na-drogach,25455.html

Opublikowano dn. 09-07-2021


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót