USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

kolektor

Finisz dodatkowego naboru na solary

Opublikowano dn. 30-07-2021

Gmina Wojciechów kończy dodatkowy nabór chętnych do skorzystania z unijnych dotacji na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w projekcie, współfinansowanym z pieniędzy unijnych, mogą się zapisywać tylko do piątku 30 lipca.

Większość środków na realizację tej inwestycji Gmina Wojciechów pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego, a wkład własny mieszkańców zależy od rodzaju instalacji i miejsca, w którym mają być zamontowane.

Ceny brutto są następujące:
2 panele + zbiornik 300 l (montaż na budynku - elewacja lub dach): 5 895,77 złotych
3 panele + zbiornik 400 l (montaż na budynku - elewacja lub dach): 6 920,71 złotych
2 panele + zbiornik 300 l (montaż na gruncie - dodatkowy stelaż): 7 613,25 złotych
3 panele + zbiornik 400 l (montaż na gruncie - dodatkowy stelaż): 8 936,77 złotych

 

Zainteresowane osoby mogą składać odpowiednie deklaracje w sekretariacie Urzędu Gminy Wojciechów, a dodatkowe informacje uzyskać telefonicznie pod numerem: 81 517 72 41 wewnętrzny 29.

Dodatkowy nabór chętnych został ogłoszony po tym, jak część zainteresowanych dotacjami zrezygnowała z udziału w projekcie.
Dzięki wsparciu Unii Europejskiej wojciechowski samorząd będzie montować nie tylko popularne solary, ale również instalacje fotowoltaiczne.

 

Po zakończeniu naboru ostateczna lista uczestników projektu zostanie przekazana firmie, która będzie montować OZE. Łącznie w gminie Wojciechów ma być zainstalowanych 80 kompletów kolektorów słonecznych i 131 zestawów paneli fotowoltaicznych. Zakup i montaż solarów będzie kosztować ponad 930 tysięcy złotych, natomiast koszt instalacji fotowoltaicznych przekracza 1 milion 600 tysięcy.
Solary mają być zamontowane do końca wakacji, a panele fotowoltaiczne do połowy października.

 

tekst i źródło: https://ias24.eu


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót