USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Poukładane monety

Więcej pieniędzy na wodociąg i drogi

Opublikowano dn. 30-07-2021

Planowane na ten rok dwie ważne inwestycje w gminie Wojciechów będą kosztować więcej niż pierwotnie zakładano, ale zostaną zrealizowane. Podczas sesji w czwartek 29 lipca radni zgodzili się na zwiększenie środków na te zadania, a to pozwoli na podpisanie umów z wykonawcami robot.

 

- Zmiany w budżecie są związane z wynikami przetargów na budowę sieci wodociągowej w Wojciechowie - Kolonii Pierwszej i Wojciechowie - Kolonii Piątej oraz na przebudowę drogi Wojciechów-Księdze w kierunku Ignacowa. Na pierwszą inwestycję rada dołożyła około 440 tysięcy złotych, a na drugą - prawie 250 tysięcy. Dzięki tym decyzjom możemy zakończyć postępowanie przetargowe, podpisać umowy z wykonawcami i przystąpić do realizacji tych zadań - mówi wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Ostatecznie budowa ponad 4,5 kilometra wodociągu w Wojciechowie - Kolonii Pierwszej i Wojciechowie - Kolonii Piątej będzie kosztować około 940 tysięcy złotych, z czego 500 tysięcy będzie stanowić dotacja, którą gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wszystkie prace mają być wykonane w ciągu 120 dni od podpisania umowy.

Przebudowa 800 metrów drogi w miejscowości Wojciechów-Księdze w kierunku Ignacowa i Romanówki (przedłużenie trasy do ZOO) to wydatek rzędu około 280 tysięcy złotych. To zadanie ma być zrealizowane w ciągu dwóch miesięcy.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-wiecej-pieniedzy-na-wodociag-i-drogi,25559.html

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót