USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Wodociągi

Będzie wodociąg i lepsza droga

Opublikowano dn. 02-08-2021

Gmina Wojciechów wybrała firmy, które wybudują nową sieć wodociągową i poprawią jedną z gminnych dróg. Umowy na realizację tych inwestycji mają być podpisane w najbliższych dniach, a prace wykonane w ciągu kilku miesięcy.

Wodociąg zostanie wybudowany w Maszkach, Maszkach koło Wojciechowa i Plikijach Drugich oraz w Wojciechowie - Kolonii Pierwszej i Wojciechowie - Kolonii Piątej.

W pierwszym przypadku powstanie ponad 6,5 kilometra sieci i prawie 100 przyłączy. Prace będą kosztować około 1 miliona 250 tysięcy złotych, które w całości będą pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. - Z tego źródła otrzymaliśmy 2 miliony złotych, dlatego 750 tysięcy które zostały po rozstrzygnięciu przetargu, przeznaczymy na kolejne odcinki wodociągu, które planujemy w rejonie Maszek i Palikij - zapowiada wójt gminy Wojciechów Artur Markowski. Zwycięzca przetargu będzie mieć na wykonanie wszystkich robót 120 dni od podpisania umowy.

Z kolei w Wojciechowie - Kolonii Pierwszej i Wojciechowie - Kolonii Piątej powstanie ponad 4,5 kilometra sieci wodociągowej i prawie 50 przyłączy. Koszt tego zadania to około 940 tysięcy złotych, z czego 500 tysięcy będzie stanowić dotacja z RFIL. Te prace również mają być wykonane w ciągu 120 dni.

W ciągu dwóch miesięcy ma być poprawiona droga Wojciechów-Księdze w kierunku Ignacowa i Romanówki (przedłużenie trasy do ZOO). Prace, które będą prowadzone na odcinku o długości 800 metrów, będą kosztować około 280 tysięcy złotych. Te inwestycję samorząd sfinansuje z własnych środków.

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-bedzie-wodociag-i-lepsza-droga,25574.html?p=1

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót