USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Wójt Odbiera nagrodę

Wójt A. Markowski Osobowością Roku

Opublikowano dn. 12-08-2021

Wójt gminy Wojciechów Artur Markowski został laureatem konkursu "Osobowość Roku", organizowanego przez Kurier Lubelski. Podczas gali, która odbyła się we wtorek 10 sierpnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, wójt Markowski odebrał statuetkę, potwierdzająca zdobycie tytułu w kategorii "Polityka, samorządność i społeczność lokalna".

Nominacje w kilku kategoriach przyznała kapituła konkursu, ale decydujący głos mieli czytelnicy gazety i internauci. Wójt Markowski zdobył uznanie za "wzorową postawę podczas trąby powietrznej, która nawiedziła gminę Wojciechów w 2019 roku".

Dziękując za poparcie Artur Markowski przyznał, że piastując stanowisko wójta za swój obowiązek uważa dbałość o stan gminy, jej właściwą promocję i dobro jej mieszkańców, szczególnie w sytuacjach ekstremalnych. Jego zdaniem najlepszą nagrodą dla władz samorządowych jest satysfakcja ludzi z podejmowanych działań i ich efektów, a tytuł traktuje jako nagrodę dla gminy i wszystkich jej mieszkańców, w tym głównie tych poszkodowanych przez trąbę powietrzną.

W maju 2019 roku żywioł zniszczył około 130 budynków, kilkaset drzew oraz elementy gminnej infrastruktury, w tym drogi i przystanki autobusowe. Nawałnica dotknęła mieszkańców miejscowości: Sporniak, Palikije Pierwsze, Stasin, Wojciechów, Tomaszówka, Romanówka, Cyganówka, Halinówka i Łubki Szlachta.

Artur Markowski przyznaje, że skuteczna walka ze skutkami kataklizmu nie byłaby możliwa bez pomocy i zaangażowania wielu instytucji, firm i ludzi dobrej woli, którzy pokazali jak ważna jest ludzka, samorządowa solidarność.


(fot. UG Wojciechów)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-wojt-a-markowski-osobowoscia-roku,25626.html

 

Opublikowano dn. 12-08-2021


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót