USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Big Bag

Czy dotacje na odpady rolnicze są potrzebne?

Opublikowano dn. 16-08-2021

Jeśli będzie zainteresowanie mieszkańców, Gmina Wojciechów złoży wniosek o przyznanie dotacji na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Na razie przygotowuje niezbędną dokumentację, w tym dane o ilości takich odpadów i ich rodzaju.

Dlatego samorząd apeluje do rolników, by jak najszybciej wypełnili odpowiednie oświadczenie i złożyli je w miejscowym urzędzie.

Dzięki wsparciu z Narodowego Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w bezpieczny, legalny i łatwy sposób można się pozbyć: folii rolniczej, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i opakowań typu Big Bag.

We własnym zakresie rolnicy będą zobowiązani dostarczyć odpady w miejsce wyznaczone przez gminę. Jednocześnie autorzy wniosku podkreślają, że zorganizują odbiór tylko pod warunkiem przyznania dotacji.

Niezbędne formularze można pobrać ze strony: www.wojciechow.pl albo w pokoju numer 4 Urzędu Gminy Wojciechów ("Agronomówce"). Wypełnione dokumenty trzeba złożyć w tym samym miejscu najpóźniej do 20 sierpnia.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-czy-dotacje-na-odpady-rolnicze-sa-potrzebne,25643.html?p=1

 

 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót