USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Ambulans przed budynkiem

Podzielili się darem życia

Opublikowano dn. 24-08-2021

Krwiodawcy z Wojciechowa i okolic kolejny raz nie zawiedli. Podczas akcji, która odbyła się w niedzielę 22 sierpnia na placu przy remizie OSP w Wojciechowie, „darem życia” podzieliło się 19 dawców, w tym 4 po raz pierwszy.

Do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina zgłosiło się łącznie 27 osób, ale niektóre ze względów zdrowotnych nie mogły oddać krwi. Niektórzy dawcy przyjechali z Bełżyc, Rzeczycy czy Lublina.

Tak jak w poprzednich akcjach wśród uczestników byli druhowie, biorący udział w szlachetnej rywalizacji strażaków z OSP. Do wcześniej zgłoszonych przedstawicieli 9 jednostek, w niedzielę dołączyła OSP KSRG Matczyn-Wojcieszyn, która nie jest bez szans na końcowy triumf, ponieważ od razu na jej koncie pojawiły się 4 donacje. Przed niedzielną akcją największą liczbą donacji mogła się pochwalić OSP Łubki - 9, drugie miejsce zajmowała OSP KSRG Wojciechów - 6, na trzecim były OSP Czajki i OSP Niezabitów - po 3, a kolejne pozycje zajmowały OSP Babin i OSP Wojciechów Kolonia Pierwsza - po 2 oraz OSP Łubki Kolonia, OSP Nałęczów i OSP Pawlin - po 1.

Nowa klasyfikacja ma się pojawić w tym tygodniu, a ostateczne wyniki będą znane po ostatniej akcji krwiodawstwa w listopadzie.

Wszystkie, oprócz celu głównego jakim jest ratowanie zdrowia i życia, mają dodatkowy aspekt, ponieważ dzieląc się "darem życia" dawcy upamiętniają osoby lub wydarzenia. Sierpniowa akcja była dedykowana Powstańcom Warszawskim, a planowana na 8 listopada będzie okazją do upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległości.

(fot. organizatorzy)

 
Źródło: IAS24
 

Opublikowano dn. 24-08-2021


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót