USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Poświęcenie samochodu

Uroczyste przekazanie samochodu dla niepełnosprawnych

Opublikowano dn. 06-10-2021

Nowy samochód do transportu osób niepełnosprawnych już oficjalnie "na stanie" Gminy Wojciechów. Samorząd korzysta z niego od kilku miesięcy, ale uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się we wtorek 5 października. Pieniądze na jego zakup pochodziły z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i budżetu gminy.

Pojazd poświęcił podczas mszy świętej proboszcz parafii w Wojciechowie ksiądz Jan Hałasa.

Świadkami tego wydarzenia byli m.in.: prezes PFRON Krzysztof Michałkiewicz i dyrektor lubelskiego oddziału funduszu Małgorzata Paprota, starosta lubelski Zdzisław Antoń, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Jacek Figarski, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Wojciechowski, wójt gminy Wojciechów Artur Markowski i jego zastępca Tomasz Zielonka, kierownik miejscowego ośrodka pomocy społecznej Wojciech Mirosław oraz przewodniczący komisji zdrowia i spraw społecznych rady gminy Jarosław Zubrzycki.

Do niedawna niepełnosprawne dzieci z gminy Wojciechów były dowożone na zajęcia edukacyjne i rehabilitacyjne do placówek specjalnych przez rodziców i wynajętą przez gminę firmę transportową. Rodzice otrzymywali zwrot części kosztów, a usługi firmy opłacała gmina.

By m.in. zracjonalizować koszty samorząd kupił 9-osobowy samochód, dostosowany do przewozu co najmniej jednego wózka inwalidzkiego.

Auto kosztowało prawie 140 tysięcy złotych, z czego 90 tysięcy złotych gmina otrzymała z PFRON, a resztę dołożyła z własnego budżetu.

 

Opublikowano dn. 06-10-2021


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót