USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Grafika polska i napis POLSKI ŁAD

Czy będą dotacje z Polskiego Ładu?

Opublikowano dn. 11-10-2021

Gmina Wojciechów stara się o pomoc z Programu Inwestycji Strategicznych na budowę wodociągów i kilku kilometrów dróg. W Banku Gospodarstwa Krajowego, który będzie dzielić środki z Rządowego Funduszu "Polski ład", są złożone trzy wnioski o dotacje na inwestycje o szacunkowej wartości 4,5 miliona złotych.

- Pierwszy dotyczy budowy około 2,5 kilometra dróg wewnętrznych w Palikijach Pierwszych i Palikijach Drugich. Drugi obejmuje budowę około 5 kilometrów sieci wodociągowej i rezerwowej studni w Palikijach, a trzeci budowę 3 kilometrów drogi w Miłocinie. Wartość każdego z tych zadań szacujemy na około 1,5 miliona złotych - wylicza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządowa wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Drogi w Palikijach Pierwszych i Drugich obecnie mają szutrową nawierzchnię. Jeśli gmina otrzyma dofinansowanie wykona podbudowę i położy asfalt. Podobne prace są planowane w Miłocinie (przy łąkach). Z kolei sieć wodociągowa i rezerwowa studnia w Palikijach Pierwszych (za kościołem) jest potrzebna dla nowych odbiorców, którzy osiedlają się w tych okolicach.

Na każdą z tych inwestycji wojciechowski samorząd może otrzymać wsparcie sięgające 95 procent kosztów.


(fot. gov.pl)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-czy-beda-dotacje-z-polskiego-ladu,25947.html?p=1

 

 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót