USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Napis Klub Seniora i grafika dziadka i babci

Klub Seniora zaprasza

Opublikowano dn. 12-10-2021

Klub Seniora w Wojciechowie rozpoczyna swoją działalność. Docelowo z jego oferty ma korzystać ponad 40 osób w wieku 60+, część już była na pierwszych spotkaniach, ale lista członków jest otwarta.

Klub powstał we współpracy Gminy Wojciechów z Fundacją Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie. Do końca czerwca 2023 roku jego członkowie będą się spotykać na zajęcia, warsztatach i wykładach, dotyczących m.in. zdrowego stylu życia, muzycznych i rękodzielniczych, a także wyjeżdżać do kina i teatru.
 
- Szczegółowy harmonogram jeszcze nie jest opracowany. Do tej pory spotykaliśmy się spontanicznie, a w przyszłości plan działania chcemy dostosować do potrzeb i oczekiwań starszych mieszkańców gminy - deklarują autorzy pomysłu.
 
Pieniądze, które pozyskali na realizację projektu, mają być wykorzystane również na dostosowanie budynku OSP Wojciechów do potrzeb seniorów. Chodzi m.in. o likwidację barier architektonicznych oraz odświeżenie pomieszczeń i ich wyposażenie, na przykład w sprzęt AGD i RTV.
 
Dodatkowe informacje można uzyskać i zapisać się do klubu w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wojciechowie, także telefonicznie pod numerem: 81 517 79 95.
 
 
(fot. UG Wojciechów)
 
Źródło: IAS 24
 
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót