USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Wystawa obrazów

Wystawa malarstwa w bibliotece

Opublikowano dn. 18-10-2021

Stefania Wójcik z Janowa Lubelskiego najczęściej maluje bukiety i pejzaże, a najchętniej pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku. Część jej dorobku artystycznego można podziwiać na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wojciechowie.

Autorka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest również dyplomowanym nauczycielem plastyki i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Prowadziła także zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz była nagradzana i wyróżniana w wielu konkursach. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w Polsce, jak i poza granicami, na przykład w Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych.

Stefania Wójcik przyznaje, że pasja twórcza wyzwala w niej radość i ubogaca życie. - Moje malarstwo nie jest może odkrywcze, nie szokuje, nie jest filozoficzne, brutalne czy agresywne, jak tendencje współczesne, ale cieszy się kolorem, emanuje witalnością i zachwytem nad naturą. Zachwyca mnie barwna łąka, łany zbóż, upstrzone falami maków i chabrów, fioletowe połacie wrzosowisk, usianych na piaszczystych zboczach lasów na równi ze śpiewem ptaków czy barw budzącego się poranka - mówi autorka.

W wojciechowskiej książnicy jej obrazy można oglądać, a niektóre także kupować, przez kilka najbliższych tygodni.

(fot. GOK w Wojciechowie)

Źródło: IAS 24
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót