USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Dzieci

Przetarg na adaptację pomieszczeń dla maluchów rozstrzygnięty

Opublikowano dn. 22-10-2021

Zakończył się przetarg na adaptację pomieszczeń dla dzieci z nowego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Miłocinie. Gmina Wojciechów podpisała właśnie umowę z wykonawcą robót, które potrwają dwa miesiące.

Realizacja inwestycji będzie kosztować 412 tysięcy złotych z czego 117 tysięcy zostanie zrefundowanych w ramach projektu "Wesołe przedszkolaki", współfinansowanego ze środków unijnych. Pieniądze te mają być wykorzystane m.in. na: urządzenie sanitariatów i miejsca do przygotowywania posiłków oraz wykonanie nowych instalacji sanitarno-kanalizacyjnej i elektrycznej, podłóg i podjazdu dla osób niepełnosprawnych. - Mamy już także wybraną firmę, która, gdy nowe pomieszczenia będą gotowe, dostarczy wyposażenie dla przedszkolaków - zapowiada wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Nowy oddział przedszkolny dla 25 dzieci w wieku 3 i 4 lat, dzięki wsparciu Unii Europejskiej, działa w szkole w Miłocinie od września. Jest czynny przez 5 dni w tygodniu, a dzieci mają w nim zapewnione zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, opiekę wykwalifikowanej kadry i wyżywienie. Na razie oddział zajmuje tymczasowe pomieszczenie, ale docelowo będzie się mieścił w przebudowanej części sali gimnastycznej i jej zaplecza.

Z unijnych środków skorzystają także pozostałe dzieci z oddziału przedszkolnego w SP w Miłocinie, dla których będą organizowane dodatkowe zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne i sensoryczne, a nauczyciele będą mogli podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Ponadto w ramach projektu przy szkole w Miłocinie powstanie plac zabaw, który ma być urządzony wiosną przyszłego roku.

"Wesołe przedszkolaki" to wspólna inicjatywa gmin Wojciechów i Telatyn oraz Fundacji Rozwoju Gospodarki i Innowacji w Lublinie, która jest jego liderem. Szacuje się, że realizacja wszystkich pomysłów może kosztować ponad 1 milion 900 tysięcy, z czego około 1 miliona 640 tysięcy złotych to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

 
Źródło: IAS 24
https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-przetarg-na-adaptacje-pomieszczen-dla-maluchow-rozstrzygniety,26015.html

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót