USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Ambulans do pobierania krwi

Listopadowa akcja krwiodawstwa

Opublikowano dn. 04-11-2021

Kończy się tegoroczny cykl akcji krwiodawstwa w gminie Wojciechów. Ostatnia odbędzie się w niedzielę 7 listopada między 10.00 a 14.00 przy remizie OSP w Wojciechowie.

Krew to bezcenny lek, jedyny, którego nie można wyprodukować. Przy niewielkim jej ubytku, ludzki organizm jest w stanie sam go zregenerować, ale większe krwotoki mogą realnie zagrażać zdrowiu i życiu.

Dawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, która w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie robiła tatuażu, nie korzystała z akupunktury, ani nie miała przebijanych uszu lub innych części ciała.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie podaje, że obecnie najbardziej potrzebna jest krew grup: A, B i 0.

Tak jak podczas poprzednich akcji w gminie Wojciechów organizatorzy liczą na udział pacjentów także spoza gminy, w tym strażaków, którzy biorą udział w szlachetnej rywalizacji jednostek, oddających najwięcej krwi. Najbardziej aktywna OSP otrzyma specjalny puchar z dyplomem. Wśród jednostek, które włączyły się w tę rywalizację są OSP: Łubki, Wojciechów, Czajki, Niezabitów, Babin, Wojciechów Kolonia Pierwsza, Łubki Kolonia, Nałęczów i Pawlin oraz OSP Matczyn-Wojcieszyn, której druhowie po raz pierwszy wzięli udział w poprzedniej akcji krwiodawstwa w sierpniu.

Krew oddało wtedy 19 dawców, w tym 4 po raz pierwszy.

Plakat z informacją

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-listopadowa-akcja-krwiodawstwa,26073.html


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót