USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Rury na budowie

Będzie dofinansowanie na inwestycje wodno-kanalizacyjne

Opublikowano dn. 08-11-2021

Gmina Wojciechów otrzyma z budżetu państwa dotacje na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Ponad 7 milionów złotych samorząd zamierza wykorzystać na budowę oczyszczalni ścieków i nowego ujęcia wody w Cyganówce.

- Na razie mamy jedno ujęcie wody w Palikijach Drugich, które zaopatruje całą gminę. Na razie to wystarcza, ale powinniśmy mieć rezerwy. Dlatego chcemy dobudować drugą studnię, a za przyznane teraz pieniądze wybudować nowe ujęcie i w oparciu o nie rozbudować sieć wodociągową - zapowiada wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Drugą dotację miejscowy samorząd zamierza przeznaczyć na budowę oczyszczalni ścieków i rozbudowę sieci kanalizacyjnej. - Byłaby to kolejna taka inwestycja, ponieważ dzięki dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pierwsza oczyszczalnia powstanie "przy stawach" w Palikijach Drugich. Lokalizacja obiektu, na który teraz pozyskaliśmy środki jeszcze nie jest ustalona - dodaje wójt Artur Markowski.

Na ujęcie w Cyganówce i rozbudowę wodociągu gmina ma przyznane prawie 3 miliony 200 tysięcy złotych. Z kolei na oczyszczalnię i kanalizację - ponad 3 miliony 850 tysięcy złotych.

Obydwie inwestycje mają być zrealizowane w latach 2022 - 2024

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-bedzie-dofinansowanie-na-inwestycje-wodno-kanalizacyjne,26095.html


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót