USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Kosze na śmieci

Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty

Opublikowano dn. 23-11-2021

Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych w gminie Wojciechów po Nowym Roku będzie się zajmować ta sama firma co teraz. To ona złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu, który właśnie został rozstrzygnięty. Nowa umowa będzie obowiązywać przez rok.

Są w niej uwzględnione nowe zasady odbioru śmieci, dotyczące m.in. mniejszej niż do tej pory częstotliwości odbioru odpadów biodegradowalnych i zmieszanych w okresie letnim. Takie frakcje przez cały rok będą odbierane nie dwa, lecz raz w miesiącu. Poza tym w sezonie grzewczym, czyli od grudnia do kwietnia, mieszkańcy będą mogli oddawać popiół. Odbiór będzie się odbywać co dwa miesiące, w grudniu, lutym i kwietniu. Wyjątkiem będzie początek 2022 roku, gdy mieszkańcy po raz pierwszy będą mogli skorzystać z tej możliwości. W tym przypadku zbiórek będzie więcej i odbędą się w styczniu, lutym i kwietniu oraz w grudniu.

Łącznie firma, która wygrała przetarg będzie odbierać odpady o szacunkowej ilości 985 ton z prawie 1850 gospodarstw. Raz w roku ma również zorganizować mobilną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i odpadów wielkogabarytowych oraz zużytych opon.

Ta sama firma będzie również przyjmować odpady w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Tak jak do tej pory będzie się to odbywać w każdy wtorek między 9.00 a 17.00 w punkcie, zlokalizowanym w miejscowości Kozubszczyzna 56A.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-przetarg-na-odbior-odpadow-rozstrzygniety,26176.html

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót