USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Kolaż zdjęć logo Miłocin-Czajki

Nabór do OSP Miłocin-Czajki

Opublikowano dn. 17-12-2021

Ochotnicza Straż Pożarna Miłocin-Czajki w gminie Wojciechów szuka osób, które chcą poświęcić część swojego wolnego czasu na niesienie pomocy innym. Na spotkanie informacyjne jednostka zaprasza do swojej remizy w niedzielę 19 grudnia o 15.00.

- W zespole, przeszkolonym do czynnego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych mamy 21 strażaków, ale kadra nie młodnieje i każdy nowy członek tej grupy na pewno się przyda. Szukamy także chętnych, w tym dziewcząt i kobiet, do zaangażowania się w wolontariat oraz do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którą chcemy reaktywować. Dochodziły do nas sygnały, że jest grupa nastolatków, którzy wykazują zainteresowanie tym pomysłem, dlatego odpowiadamy na ten postulat - zapowiada prezes OSP Miłocin-Czajki Miłosz Adamczyk.

"Oferujemy pracę w młodym zespole, dobrą atmosferę i rozwój osobisty poprzez udział w szkoleniach" - czytamy w zaproszeniu na niedzielne spotkanie. Jest ono skierowane do osób, które mogą się wykazać dobrym stanem zdrowia w wieku od 18 do 65 lat. Z kolei do reaktywowanej MDP może wstąpić młodzież od 12 roku życia.

OSP Miłocin-Czajki, która łącznie zrzesza 41 członków, to jedna z 12 takich jednostek w gminie Wojciechów.

Źródło:IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-nabor-do-osp-milocin-czajki,26303.html?p=1

(fot. organizatorzy)


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót