USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Samochód

OSP Wojciechów z nowym samochodem

Opublikowano dn. 23-12-2021

Strażacy z OSP Wojciechów dostali gwiazdkowy prezent. Właśnie sprowadzili nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, którego zakup został sfinansowany z kilku źródeł.

To pojazd marki Volvo, przystosowany do przewozu co najmniej 6 osób, wyposażony fabrycznie m.in. w sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, lampy dachowe oraz radiotelefon. Resztę wyposażenia, w tym węże, agregaty, motopompy zapewnili sami druhowie, który zbierali je przez kilka lat. -

Oprócz tego, że samochód jest nowszy od poprzednika i ma zdecydowanie więcej miejsca na sprzęt, to posiada także zbiornik o pojemności 4200 litrów, czyli o 1200 litrów więcej niż mieliśmy do tej pory. To bardzo ważne, bo dzięki temu podczas akcji gaśniczych możemy więcej zdziałać i przede wszystkim zyskać czas, potrzebny choćby na dojazd kolejnych zastępów - podkreśla prezes OSP Wojciechów Stanisław Kamela, który odebrał pojazd od producenta razem z naczelnikiem Marcinem Jośko.

Kolejną ważną zaletą jest fakt, że nowy samochód będzie wyposażony w bezprzewodowe urządzenie hydrauliczne o napędzie elektrycznym, które jest w posiadaniu zaledwie dwóch jednostek OSP w Polsce.

Pojazd dla jednostki w Wojciechowie kosztował prawie 809 tysięcy złotych. Około 500 tysięcy OSP Wojciechów pozyskała z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejne 300 tysięcy złotych wyłożyła Gmina Wojciechów, a brakujące środki strażacy zapewnili we własnym zakresie.

Do tej pory druhowie z Wojciechowa używali "MANa" z 2013 roku, który teraz będzie służyć strażakom z OSP Wojciechów Kolonia Pierwsza.


(fot. OSP Wojciechów)

Źródło: IAS24

 

Opublikowano dn. 23-12-2021


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót