USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Rodzinna zabawa przy zabytkowej wieży

Rodzinna zabawa przy zabytkowej wieży

Opublikowano dn. 15-06-2022

Były gry i zabawy dla najmłodszych, warsztaty łucznicze, występy artystyczne, do tego lokalne przysmaki. W niedzielę 12 czerwca na placu przy Wieży Ariańskiej w Wojciechowie odbył się doroczny festyn rodzinny.

Na plenerowej scenie to co potrafią pokazali tancerze. Publiczność mogła obejrzeć pokazy Hip-Hop i Zumby w wykonaniu grup tanecznych "Bubbles" i "Rarity Crew", działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie pod kierunkiem Estery Wardak. W bloku tańców nowoczesnych zaprezentowały się dzieci prowadzone przez Renatę Bielecką, a z zestawem tańców ludowych wystąpił Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. W finale Zespół Pieśni i Tańca Dąbrowica, z grającą na żywo kapelą, pokazał się razem z tancerzami z różnych grup wiekowych, ubranymi w regionalne stroje.

Poza sceną odbywały się konkursy i zabawy z animatorami, warsztaty łucznicze, które poprowadziła Lubelska Grupa Łucznicza oraz warsztaty plastyczne i rękodzielnicze. Dzieci bezpłatnie mogły także korzystać z pompowanych zjeżdżalni i gier wielkoformatowych. Ponadto przez całe popołudnie młodzież z Klubu Wolontariusza ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie malowała maluchom buźki oraz robiła bańki mydlane i balonowe zwierzaki, a dodatkową atrakcją tegorocznego pikniku były zabawy z klockami lego, które prowadziła grupa "Bricks4Kidz". W piknikowym menu królowały kiełbaski i lody.

Niedzielny festyn zorganizowały Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Gminy i Rada Gminy Wojciechów przy wsparciu wójta, marketów "Lewiatan" i "Stokrotka" oraz miejscowego oddziału Banku Spółdzielczego w Poniatowej.

 

(fot. GOK Wojciechów)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-rodzinna-zabawa-przy-zabytkowej-wiezy-foto,27236,1.html

Opublikowano dn. 15-06-2022


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót