USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Drzewo na łące w blasku słońca

Dotacje i pożyczki z rządowych programów

Opublikowano dn. 22-05-2023

Doradcy energetyczni Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego odwiedzają kolejne gminy, by wyjaśniać jak można pozyskać dofinansowanie na odnawialne źródła energii i zwiększenie efektywności energetycznej budynków. We wtorek 23 maja będą w Wojciechowie. Mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z ich porad o 14.00 w remizie miejscowej OSP.

Na miejscu będzie można uzyskać informacje o trzech programach - "Mój prąd", "Agroenergia" i "Czyste powietrze", z których mogą korzystać zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i osoby prowadzące działalność rolniczą.

Program "Mój prąd" jest skierowany do gospodarstw domowych szczególnie na terenach słabiej zurbanizowanych. Jego głównym celem jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a dofinansowanie może wynieść do połowy kosztów budowy instalacji o mocy od 2 do 10 kW.

"Agroenergia" to program dla rolników, z którego mogą otrzymać wsparcie na fotowoltaikę, małe elektrownie wiatrowe oraz wodne.

Z pieniędzy zapisanych w programie "Czyste powietrze" można sfinansować m.in. wymianę starych pieców węglowych na gazowe, docieplać budynki, wymieniać okna i drzwi albo montować popularne solary czy inne instalacje, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ta propozycja jest skierowana do właścicieli i współwłaścicieli zarówno już istniejących, jak i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.


(fot. sxc.hu)

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-dotacje-i-pozyczki-z-rzadowych-programow,28948.html?p=1

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót