USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Spotkanie z Doradcą Energetycznym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie

Opublikowano dn. 23-05-2023

W dniu 23.05.2023 r. w remizie OSP Wojciechów odbyło się spotkanie z Doradcą Energetycznym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Na spotkaniu mieszkańcy dowiedzieli się, jak można pozyskać dofinansowanie na odnawialne źródła energii i zwiększyć efektywność energetyczną budynków. Omówione zostały szczegóły programów ,,Mój Prąd" oraz ,,Czyste Powietrze". 

Z pieniędzy zapisanych w programie "Czyste powietrze" można sfinansować m.in. wymianę starych pieców węglowych na gazowe, docieplać budynki, wymieniać okna i drzwi albo montować popularne solary czy inne instalacje, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ta propozycja jest skierowana do właścicieli i współwłaścicieli zarówno już istniejących, jak i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Program "Mój prąd" jest skierowany do gospodarstw domowych szczególnie na terenach słabiej zurbanizowanych. Jego głównym celem jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a dofinansowanie może wynieść do połowy kosztów budowy instalacji o mocy od 2 do 10 kW.

 

spotkanie cz 1

Spotkanie cz 1


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót