Aktualności

Organizatorzy i uczestnicy biegu

Drugi Bieg Ariański na nartorolkach

Opublikowano dn. 09-06-2023

Jest szansa, że Biegi Ariańskie na Nartorolkach wpiszą się na stałe do kalendarza zawodów, organizowanych w Wojciechowie. W drugiej edycji imprezy, która odbyła się w niedzielę 4 czerwca, wzięło udział 49 zawodniczek i zawodników, czyli o prawie 20 więcej niż przed rokiem.

Wśród startujących byli zawodnicy, w tym wielu debiutantów, m.in. z Tomaszowa Lubelskiego, Krakowa, Limanowej, Gołdapi, Warszawy, Lublina i Zakopanego. Ci ostatni podkreślali, że choć przyjechali z gór nasza trasa była bardzo ciekawa, ale i wymagająca. Najmłodszy uczestnik miał 4 lata, a najstarszy 69 - podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Rafał Mirosław z zarządu Klubu Sportowego "Strażak" Wojciechów, który był organizatorem zawodów.

Podobnie jak przed rokiem bieg główny był rozgrywany na dystansie 15 kilometrów ze startem i metą przy Wieży Ariańskiej w Wojciechowie. Z kolei dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali trasy o długości 2 lub 4 kilometrów.

Na starcie biegu głównego stanęło 26 uczestników, w tym dwie kobiety. Pierwszy na mecie zameldował się Ireneusz Rabski ze Skomielnej Białej, drugi był Mateusz Mandziuk z Tomaszowa Lubelskiego, a na trzeciej pozycji bieg ukończył Jakub Florek z miejscowości Słopnice.

Rywalizację dzieci i młodzieży zdominowali zawodnicy z Tomaszowa Lubelskiego, którzy zgarnęli 11 spośród 12 pucharów za miejsca 1 - 3. W kategorii dziewczynek, urodzonych w 2013 roku i później, wygrała Daniella Mandziarz-Woś, druga była Zofia Świderek, a trzecia do mety dopiegła Oliwia Maciocha. Wśród chłopców najszybszy okazał się Maksymilian Patałuch, drugie miejsce zajął Krzysztof Kulas, a na trzecim uplasował się Wiktor Ostrówka.

W grupie zawodniczek z rocznika 2012 i starszych na kolejnych stopniach podium stanęły Martyna Ostrówka, Agata Tetych i Anastasiia Tabachak. W zawodach chłopców zwyciężył jedyny zawodnik czołówki spoza Tomaszowa Lubelskiego Karol Pałka z Wojciechowa, a kolejne dwie pozycje zajęli Bartłomiej Wróbel i Ignacy Żyła.

Najlepsi uczestnicy odebrali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali wójt gminy Wojciechów Artur Markowski, jego zastępca Tomasz Zielonka, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Wojciechowski i dyrektor miejscowego ośrodka kultury Agnieszka Gąska.

Sędzią głównym zawodów był Waldemar Kołcun z Tomaszowa Lubelskiego.

Organizatorzy cieszą się z pozytywnych ocen niedzielnej imprezy i już zapowiadają kolejną edycję, która wstępnie jest planowana na czerwiec 2024 roku.