USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Kawałek plakatu

Zaproszenie na targi kowalskie

Opublikowano dn. 09-06-2023

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie przyjmuje zgłoszenia mistrzów kowalstwa i adeptów sztuki kowalskiej, którzy chcą wziąć udział w tegorocznych targach. Impreza odbędzie się między 7 a 9 lipca, a lista potencjalnych wystawców i uczestników konkursów już jest otwarta.

- Do udziału w targach zapraszamy kowali artystów z całej Polski i z zagranicy, a także seniorów kowalstwa, którzy ze względu na wiek lub stan zdrowia nie pracują już w kuźniach, lecz swoją wiedzę i doświadczenie mogą przekazać młodszemu pokoleniu. Uczestnicy targów wezmą udział w Konkursie Kowalstwa Artystycznego oraz w konkursach o Nagrodę Kowali Polskich i o Nagrodę Publiczności - czytamy w zaproszeniu organizatorów.

Targi rozpoczną się 7 lipca od sympozjum, którego uczestnicy wysłuchają wykładów "Krzyże i ogrodzenia cmentarne na polskiej wsi. Techniki i wzory w kowalskich wyrobach sepulkralnych" oraz "Projektowanie i wizualizacja kowalskich wyrobów artystycznych".

Ostatni dzień kowalskiego święta zgodnie z tradycją rozpocznie msza święta, po której odbędzie się pokaz kucia dowolnych prac. Tego dnia konkursowe propozycje będą oceniane przez publiczność, która przyzna swoją nagrodę, a wśród głosujących zostaną rozlosowane "kute podkowy na szczęście". Na niedzielny wieczór organizatorzy zaplanowali "nocne kucie".

Ogólnopolskim Targom Sztuki Kowalskiej będzie towarzyszyć prezentacja wyrobów kowalskich na stoiskach promocyjnych, wystawa prac konkursowych, kiermasz sztuki ludowej, występy zespołów folklorystycznych i gwiazd estrady.

Osoby zainteresowane udziałem w targach oraz egzaminem czeladniczym i mistrzowskim mogą się w tej sprawie zgłaszać do organizatorów mailowo pisząc na adres: kowale@kowale.com.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami: 81 517 72 10 i 517 76 22.

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej, dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, wspierany przez Urząd Gminy w Wojciechowie i Stowarzyszenie Kowali Polskich.

Plakat z informacjami


(fot. GOK w Wojciechowie)

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-zaproszenie-na-targi-kowalskie,29044.html?p=1

 

 


Autor: Ewa Urban
Powrót