USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Kawałek plakatu

Listopadowa akcja krwiodawstwa

Opublikowano dn. 10-11-2023

W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia w tym roku w gminie Wojciechów akcja krwiodawstwa. "Darem życia" będzie się można podzielić w niedzielę 12 listopada między 9.00 a 13.00. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina będzie do dyspozycji dawców na placu przy remizie OSP w Wojciechowie.

RCKiK podaje, że obecnie najbardziej potrzebna jest krew grup A Rh+ i 0 Rh-.

W nawiązaniu do obchodzonego dzień wcześniej Święta Niepodległości niedzielna akcja będzie się odbywać pod hasłem "Nasza krew Tobie Ojczyzno!", które od kilku lat towarzyszy listopadowym zbiórkom i tym, organizowanym we wrześniu przy okazji rajdu, upamiętniającego bohaterską śmierć Stanisława Zięby pseudonim "Tygrys". - W ten sposób dawcy symbolicznie pokazują, że dawni bohaterowie przelewali krew za ojczyznę, a my dzisiaj nie musimy, ale możemy podzielić się tym samym darem z innymi - tłumaczy Andrzej Moroz, który po raz 30 organizuje akcję krwiodawstwa.

Tak jak podczas poprzednich akcji w gminie Wojciechów organizatorzy liczą na udział dawców także spoza gminy, w tym strażaków, którzy biorą udział w szlachetnej rywalizacji jednostek, oddających najwięcej krwi. O najwyższe miejsca w ostatecznej klasyfikacji walczą druhowie z OSP KSRG Wojciechów, OSP Łubki OSP Miłocin-Czajki.


(fot. arch. organizatorów)

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-listopadowa-akcja-krwiodawstwa,29839.html

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót