USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Grupa ludzi w eleganckim ubiorze stoi na schodach na zewnątrz budynku, uśmiechając się do zdjęcia.

Wójt i rada po pierwszej sesji

Opublikowano dn. 08-05-2024

We wtorek 7 maja rozpoczęła się nowa kadencja Rady Gminy Wojciechów i jej wójta Artura Markowskiego. Podczas pierwszej sesji radni i wójt złożyli ślubowanie oraz odbyły się wybory przewodniczącego rady i jego zastępców oraz składy komisji stałych.

Dla Artura Makowskiego jest to druga kadencja na stanowisku wójta. W tegorocznych wyborach był jedynym kandydatem na to stanowisko, a w głosowaniu uzyskał poparcie 68 procent wyborców.

Nowe będzie całe prezydium rady gminy. Jej przewodniczącym został Sławomir Chudzik, który jako jedyny kandydował na to stanowisko. O funkcje wiceprzewodniczących starały się trzy osoby - Jarosław Zubrzycki, Tomasz Kowalski i Tomasz Madej. Większość radnych zadecydowała, że stanowiska te obejmą Jarosław Zubrzycki i Tomasz Kowalski.

Podczas wtorkowych obrad rada powołała również 6 komisji stałych. Będą to: komisja rewizyjna; komisja budżetowa; komisja infrastruktury, inwestycji i rozwoju społeczno-gospodarczego; komisja oświaty, kultury, zdrowia i spraw społecznych, komisja prawa, porządku publicznego, rolnictwa, środowiska i gospodarki wodnej oraz komisja skarg, wniosków i petycji. O wyborze przewodniczących zadecydują członkowie tych komisji na pierwszych posiedzeniach.

Poza już wymienionymi, podczas wtorkowej sesji mandaty radnych uroczyście objęli: Grzegorz Matyjasik, Bogusława Grzelak, Dariusz Kołodziejczyk, Anna Zabiegła, Daniel Walkiewicz, Michał Podstawka, Dariusz Malik, Beata Bartoszcze, Marek Rejmak, Marcin Mirosław i Miłosz Adamczyk.


(fot. UG Wojciechów)

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-wojt-i-rada-po-pierwszej-sesji,30794.html?p=1

 


Autor: Ewa Urban
Powrót