USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Budynek szkoły

Szkoła w Łubkach przed remontem

Opublikowano dn. 07-06-2024

Gmina Wojciechów przygotowuje się do remontu Szkoły Podstawowej w Łubkach. Na razie samorząd ogłosił przetarg na wykonanie robót, na które ma dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

- W pierwszej edycji programu otrzymaliśmy dotację na remont wschodniej i południowej elewacji budynku, a te przyznane w drugiej wykorzystamy na elewację północną i zachodnią. Trzeba m.in. wymienić pokrycie dachowe, stolarkę okienną i drzwiową, uzupełnić ubytki w ścianach i wykonać nowe tynki oraz zabezpieczyć drewniane elementy ścian - wylicza wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Firmy, które chcą się podjąć tego zadania mogą składać oferty do 11 czerwca.

Pierwsze prace powinny się rozpocząć za kilka tygodni. Znaczną część, w tym przede wszystkim dach, gmina chce wykonać w czasie wakacji. Wschodnia i południowa elewacja powinny zostać wykonane w ciągu 30 dni, a remont szkolnego budynku od strony północnej i zachodniej wykonawca robót będzie mieć 45 dni. 

Jeśli oferty potencjalnych wykonawców nie przekroczą wartości kosztorysowej, pieniądze z rządowego programu powinny wystarczyć na pokrycie 98 procent kosztów. 

Gdyby szacunkowe dane znalazły potwierdzenie w wynikach przetargów na wykonie robót, w szkole w Łubkach gmina zrealizuje prace warte około milion złotych, przy wkładzie własnym w wysokości 20 tysięcy. 


(fot. arch. UG Wojciechów)

http://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-szkola-w-lubkach-przed-remontem,30962.html

 


Autor: Ewa Urban
Powrót