USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Droga w Ignacowie gotowa

Droga w Ignacowie gotowa

Opublikowano dn. 04-07-2024

Kierowcy mogą już korzystać z przebudowanego odcinka drogi w Ignacowie w gminie Wojciechów. Prace zostały zakończone, a część kosztów samorząd pokrył dotacją z budżetu państwa.

Prace były prowadzone na fragmencie trasy od drogi wojewódzkiej 827 do drogi gminnej. Na odcinku o długości 640 metrów jest nowa jezdnia o stałej szerokości pasa ruchu 3,5 metrów, obustronna "mijanka" szeroka na 5 metrów i utwardzone, 75-centymetrowe pobocza. Droga jest odwodniona i oznakowana.

Inwestycja kosztowała ponad 510 tysięcy złotych, z czego prawie 360 tysięcy to pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W najbliższych dniach wojciechowski samorząd powinien wybrać firmę, która przebuduje prawie 1400 metrów drogi Palikije Pierwsze - Sporniak na "zapłociach" i 860 metrów trasy od Palikij Pierwszych do remizy OSP w Stasinie, wzdłuż pól SHR. Obecnie są to drogi szutrowe, na których trzeba wykonać podbudowę, położyć dwie warstwy asfaltu i ustawić pionowe oznakowanie.

Większość pieniędzy na te zadania gmina ma przyznane z części Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", przeznaczonej dla terenów po PGR.

Opublikowano dn. 04-07-2024


Autor: Piotr Osipa
Powrót