USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Pamiętamy…

Opublikowano dn. 08-11-2018

„Spośród słów używanych nieczęsto, Tłumnie dzisiaj na place wybiegło Słowo piękne, jak honor i męstwo, Słowo, które brzmi – Niepodległość..(…)” Marcin Wolski „Niepodległość”

11 listopada obchodzimy święto narodowe Polski- Święto Niepodległości.
Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez pełną poświęcenia i bohaterstwa walkę, nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin.
 
W bieżącym roku jest to szczególna data, ponieważ obchodzimy 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.
 
Pamiętamy także o poległych w Naszej Gminie.
W Ignacowie przy mogile Stanisława Zięby ps. ”Tygrys”, żołnierza z Kedywu „ Zapory”, z pamiątkową tablicą, obeliskiem i wystrzelonym ku niebu krzyżem został złożony wieniec i zapalono pamiątkowy znicz. W ten sposób upamiętniliśmy miejsce bohaterskiej śmierci młodego człowieka, który w dniu 29 sierpnia 1943 r. w wieku zaledwie 20 lat walcząc z okupantem oddał życie za wolną Polskę.

Opublikowano dn. 25-01-2019


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia
Gminny Ośrodek Kultury
Box side
Gminny Ośrodek Kultury
Powiat Lubelski
Box side
Powiat Lubelski