USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Super szybki Internet dla województwa lubelskiego

Super szybki Internet dla województwa lubelskiego

Opublikowano dn. 11-09-2018

Województwo lubelskie od niedawna staje przed nowymi możliwościami, które daje mu rząd Prawa i Sprawiedliwości. Modernizacje infrastruktury, budowa nowych dróg to zaledwie początek gruntownej zmiany regionu.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego, wiceministra inwestycji i rozwoju Artura Sobonia, posła na Sejm RP Sylwestra Tułajewa oraz wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka.
 
Mówimy o inwestycji największej, jeśli chodzi o wszystkie regiony Polski - powiedział minister Zagórski, wspominając o podpisanych w tym dniu umowach. – Środki przeznaczone na ten cel zainwestowane zostaną w szerokopasmową sieć, która stanowić będzie olbrzymią możliwość rozwojową dla mieszkańców Lubelszczyzny – zauważył.
 
Do naszego województwa trafi w sumie ok 755 mln zł. Środki będą przeznaczone na rozbudowę szerokopasmowego internetu. Dofinansowanie na ten cel pochodzi z POPC (Centrum Projektów Polska Cyfrowa), beneficjenci dołożą ponad 388 mln zł ze środków własnych. Na Lubelszczyźnie wsparcie wyniesie niemal 106 mln zł, co stanowić będzie największy projekt jednostkowy.
 
Podpisane dzisiaj umowy świadczą o tym, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o równomierny rozwój całego kraju, od Bugu po Odrę - powiedział wicewojewoda lubelski. ‑ Szanowni państwo jest mi niezmiernie miło, że dzisiaj podpisywane umowy umożliwią rozwój przedsiębiorstw na terenie województwa lubelskiego. W obecnym czasie rozwój IT jest największym kołem zamachowy gospodarki ogólnoświatowej - zauważył wicewojewoda Gmitruczuk.
 
Łącznie na terenie województwa lubelskiego będzie realizowanych 13 projektów.  Powstanie infrastruktura szerokopasmowa o długości ponad 16 tys. kmdzięki której dostęp do szybkiego internetu uzyska ponad 275 tys. gospodarstw domowych oraz 1,4 tys. szkół

 

Źródło: https://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/superszybki-internet-szans%C4%85-na-rozw%C3%B3j-wojew%C3%B3dztwa-lubelskiego

 

Mapka z punktami przyłączy , plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [10.62 MB]


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót