USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

W rocznicę odzyskania niepodległości

W rocznicę odzyskania niepodległości

Opublikowano dn. 13-11-2019

Na mszy świętej i przy pomnikach, walczących o wolną ojczyznę mieszkańcy gminy Wojciechów uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie obchodów była również patriotyczna część artystyczna w wykonaniu członków miejscowego Klubu Seniora.

Uczestnicy narodowego święta spotkali się w poniedziałek 11 listopada przed południem na mszy świętej w intencji ojczyzny kościele parafialnym w Wojciechowie. O oprawę muzyczną eucharystii zadbała Orkiestra Dęta OSP, a po nabożeństwie Klub Seniora z Wojciechowa zaprezentował zestaw patriotycznych wierszy, piosenek i pieśni.
 
Po eucharystii i występie seniorów korowód uczestników obchodów, prowadzony przez orkiestrę przemaszerował pod pomniki Tadeusza Kościuszki i Pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego Poległych w latach 1939-1945. Na miejscu proboszcz parafii w Wojciechowie ksiądz Jan Hałasa odmówił modlitwę, o wydarzeniach sprzed 101 lat wspomniał wójt Artur Markowski, a poszczególne delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze. Obchody zakończyło wspólne odśpiewanie "Roty".
 
Podczas poniedziałkowej uroczystości gminne władze samorządowe, poza wójtem Arturem Markowskim, reprezentowali m.in. jego zastępca Tomasz Zielonka i przewodniczący rady gminy Michał Sumiński. Wśród uczestników były także poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Wojciechowa, Wojciechów Kolonii Pierwszej i Ignacowa, harcerze z gminy Wojciechów, delegacje szkół z Wojciechowa i Maszek oraz przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie.
 
 
(fot. GOK Wojciechowie)
 
 
 

Opublikowano dn. 13-11-2019


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót