USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Bezpłatne badania jamy ustnej

Bezpłatne badania jamy ustnej

Opublikowano dn. 18-11-2019

O zęby trzeba dbać w każdym wieku. Dotyczy to także osób starszych, które powinny się troszczyć o stan jamy ustnej zarówno wtedy, gdy mają swoje zęby, jak i gdy noszą protezę.

Mieszkańcy gminy Wojciechów będą mogli za darmo skorzystać z porad stomatologicznych. Badania jamy ustnej odbędą się w miejscowym urzędzie gminy w środę 4 grudnia, ale wcześniej warto się zapisać na wizytę.

Propozycja jest skierowana do osób w wieku od 65 do 74 lat, które będą mogły skorzystać z konsultacji stomatologów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie między 10.00 a 12.30.
 
Chętni mogą się zapisywać osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Wojciechów lub telefonicznie pod numerem: 81 81 517 72 41.

Wyniki badań wskazują, że choć Polacy coraz częściej dbają o swoje zdrowie, to jednak z higieną jamy ustnej mają problemy. Wielu można uniknąć, odwiedzając systematycznie stomatologa, ale średnio odwiedzamy takie gabinety co 15 miesięcy, i to zazwyczaj wtedy, gdy pojawia się ból. Tymczasem przegląd jamy ustnej u dorosłych powinno się wykonywać raz na pół roku, natomiast u dzieci i młodzieży takie wizyty powinny się odbywać jeszcze częściej.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót