USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Bezpłatna mammografia na miejscu

Bezpłatna mammografia na miejscu

Opublikowano dn. 18-11-2019

W tym miesiącu do Wojciechowa przyjedzie specjalny ambulans, w którym mieszkanki gminy będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii. Badania odbędą się w przyszłym tygodniu, ale zainteresowane pacjentki już mogą się na nie zapisywać.

Mammobus będzie do ich dyspozycji w czwartek 21 listopada na placu przy urzędzie gminy od 14.30 do 17.00. Z badań będą mogły skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat, ponieważ to w tej grupie jest notowany największy wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy jakim jest rak piersi. Organizatorzy akcji przyznają, że najbardziej zależy im na dotarciu z tą ofertą do kobiet urodzonych w latach 1966 - 1969, które nie otrzymują indywidualnych zaproszeń na mammografię. Pacjentki nie muszą mieć żadnych skierowań, wystarczy, że zgłoszą się na badania z dowodem tożsamości.
 
Zapisy telefoniczne odbywają się pod numerami: 58 666 24 44 albo na stronie: www.mammo.pl.

Lekarze twierdzą, że niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal stuprocentowe wyleczenie. Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, specjaliści uważają, że każda świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać mammografii.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót