USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Zbiórka pieniędzy dla ofiar pożaru

Zbiórka pieniędzy dla ofiar pożaru

Opublikowano dn. 09-12-2019

Pomoc płynie do wielodzietnej rodziny z Miłocina, która w pożarze straciła dach nad głową. Oprócz przekazywania darów, poszkodowanych można też wesprzeć finansowo.Wpłaty są przyjmowane na stronie: zrzutka.pl.

Wszystkie pieniądze zostaną za pośrednictwem Urzędu Gminy w Wojciechowie przekazane matce z piątką dzieci i przeznaczone przede wszystkim na odbudowę zniszczonego domu. - Na razie rodzina znalazła schronienie u rodziny, ale już przygotowujemy dla niej lokal zastępczy. Cieszymy się, że od razu po tragedii ruszyła pomoc rzeczowa, która płynie z przeróżnych stron, za co wszystkim ofiarodawcom w imieniu poszkodowanych serdecznie dziękujemy. W następną sobotę organizujemy pomoc w sprzątaniu pogorzeliska, w którą chcą się zaangażować strażacy, koleżanki i koledzy dzieci ze szkoły, sąsiedzi i wielu innych mieszkańców - mówi wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.
 
Poza zbiórką pieniędzy miejscowy ośrodek pomocy społecznej cały czas przyjmuje dary rzeczowe. Potrzebne są m.in.: produkty żywnościowe, środki higieny osobistej i środki czystości, artykuły szkolne, odzież i obuwie. Najmłodsze z dzieci - 5-letni chłopiec, ma 128 centymetrów wzrostu i rozmiar butów 28. Jego 7-letni brat liczy na ubrania na 134 centymetry i buty w rozmiarze 34. Ich 8-letnia siostra potrzebuje ubrań na 152 centymetry i buty w rozmiarze 32, a 14-letnim bliźniakom przydadzą się - ubrania na 170 centymetrów i buty w rozmiarze 44/45 dla chłopca oraz odzież na 164 centymetry i buty w rozmiarze 35/36 dla dziewczynki. Ofiarodawcy mogą też pomóc ich mamie, która potrzebuje ubrań na 171 centymetrów i butów w rozmiarze 40.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót