USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Konsultacje nowych inwestycji ośrodka kultury

Konsultacje nowych inwestycji ośrodka kultury

Opublikowano dn. 09-12-2019

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie będzie się starać o kolejne dotacje z Unii Europejskiej na inwestycje. Przed złożeniem wniosku chce jednak poznać opinie mieszkańców w tej sprawie.

Dlatego zachęca do wypełnienia ankiety, która jest dostępna na stronie: www.gokwojciechow.pl.
Uczestnicy konsultacji mogą wyrazić swoje zdanie, odpowiadając na cztery pytania.

Pierwsze dotyczy prac remontowych, które, zdaniem ankietowanych, należy kontynuować przy Wieży Ariańskiej. Ma to być: remont dużych przypór kamiennych, tynków na elewacji wschodniej i zachodniej, wykonanie gazowego ogrzewania tego obiektu, przebudowa schodów wewnętrznych do piwnicy, czy modernizacja sceny?

W drugim chodzi o zadaszoną scenę w gminie Wojciechów. Jeśli mieszkańcy uważają, że jest potrzebna to powinna powstać: przy Wieży Ariańskiej, przy szkole w Wojciechowie, czy też w centrum miejscowości?
 
Autorzy ankiety chcą się również dowiedzieć czy zamontowanie lamp solarnych przy wjeździe do Wieży Ariańskiej przyczyni się do: poprawy wizerunku otoczenia, zwiększy poczucie bezpieczeństwa osób odwiedzających to miejsce po zmroku, zabezpieczy przed dewastacją wystawę kutych barierek i nową Aleję Zasłużonych Kowali, czy też nie będzie mieć to większego znaczenia?

Ostatnie pytanie brzmi: Czy zastosowanie innowacji multimedialnych w Muzeum Kowalstwa przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego w gminie Wojciechów?
 
Opinie w tych sprawach można wyrażać do 20 grudnia. - Wszystkie dokumenty, potrzebne do złożenia wniosku o przyznanie dofinansowania, musimy skompletować do końca miesiąca. Zdanie naszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne, dlatego wierzymy, że swoimi spostrzeżeniami podzieli się liczna grupa ankietowanych - mówi dyrektor GOK w Wojciechowie Agnieszka Gąska.

Na planowane inwestycji placówka może pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego do 85 procent kosztów kwalifikowanych. Jeśli otrzyma pieniądze, zapisane w projekcie pomysły będą realizowane w latach 2021 - 2023.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót