USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Nowe inwestycje drogowe

Nowe inwestycje drogowe

Opublikowano dn. 18-12-2019

Gmina Wojciechów już przygotowuje przyszłoroczne inwestycje drogowe. Właśnie ogłosiła przetarg na przebudowę drogi powiatowej Wąwolnica - Stary Gaj, która będzie współfinansowana z pieniędzy unijnych.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości 5 kilometrów. Oprócz nowe asfaltowej nawierzchni, na fragmencie od trasy powiatowej Wojciechów - Halinówka do remizy OSP w Wojciechowie-Kolonii Pierwszej drogowcy mają wykonać chodnik.

Oferty firm, które chcą zrealizować tę inwestycję są przyjmowane do 2 stycznia 2020 roku, a termin zakończenia wszystkich robót jest wyznaczony na koniec stycznia 2021.
 
Samorząd pokryje niecałe 40 procent kosztów, ponieważ na resztę pozyskał dotację z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Natomiast korzystając z pomocy budżetu państwa w przyszłym roku Gmina Wojciechów chce również przebudować prawie 1 kilometr drogi w Szczuczkach i ponad 700-metrowy odcinek trasy w Palikijach Pierwszych. Wniosek o przyznanie dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych został już wstępnie zaakceptowany przez wojewodę lubelskiego, ale decyzje o podziale dotacji musi jeszcze zaakceptować premier.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót