USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Ważne zmiany w gospodarce śmieciowej

Ważne zmiany w gospodarce śmieciowej

Opublikowano dn. 02-01-2020

Poważne zmiany w systemie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w gminie Wojciechów. Od 1 stycznia opłaty śmieciowe trzeba wpłacać na nowe konto, inne są stawki tych opłat i terminy płatności, a miejscowy PSZOK jest czynny w innych godzinach niż do tej pory.

Wyodrębnienie rachunku bankowego wyłącznie na opłaty śmieciowe to obowiązek ustawowy, który dotyczy wszystkich samorządów. Od Nowego Roku właściciele nieruchomości w gminie Wojciechów powinni wpłacać pieniądze na konto o numerze: 18 8735 1017 1000 0111 2000 0570.

Nowe stawki opłat są dwukrotnie wyższe od dotychczasowych i wynoszą 12 złotych od osoby za odpady posegregowane i 48 złotych w przypadku, gdy ktoś, mimo obowiązku ustawowego, nie oddaje śmieci posegregowanych. To pierwsza podwyżka tych opłat w gminie od wprowadzenia tak zwanej rewolucji śmieciowej, czyli od połowy 2013 roku.
 
Inne niż do tej pory są również terminy wnoszenia tych należności, które teraz trzeba regulować co kwartał. Za styczeń, luty i marzec pieniądze powinny być wpłacone do końca marca, za drugi kwartał - do końca czerwca, za trzeci - do końca września, a za czwarty kwartał - do końca grudnia. Oprócz przelewów na nowe konto bankowe opłaty można wpłacać w kasie urzędu gminy.

Z kolei Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) jest od stycznia czynny w każdy wtorek między 9.00 a 17.00. Poza tym dwa razy w roku będą organizowane mobilne zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych.

Dokładny harmonogram tych zbiórek oraz odbioru odpadów na 2020 rok jest dostępny na stronie: www.wojciechow.pl.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót