USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Przed 28. Finałem WOŚP

Przed 28. Finałem WOŚP

Opublikowano dn. 07-01-2020

Przygotowania do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Wojciechów wkraczają w decydującą fazę. Miejscowy ośrodek kultury czeka na propozycje warsztatów, towarów i usług, które będzie można wylicytować na aukcji, a w głównym sztabie w Szkole Podstawowej w Palikijach zarejestrowało się 35 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do puszek.

Grono sympatyków WOŚP, którzy chcą grać dla potrzebujących razem ze sztabem w Palikijach, co roku powiększa się. Niedawno do wolontariuszy z miejscowej szkoły podstawowej i Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie dołączyli reprezentanci Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Lublinie, a w tym roku także uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysokiem.

Uliczna zbiórka rozpocznie się w niedzielę 12 stycznia o 9.00 i potrwa do 13.00, a wolontariuszy z puszkami będzie można spotkać przy kościołach w Wojciechowie, Palikijach i Łubkach.
 
O 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wojciechowie rozpocznie się Koncert Noworoczny, połączony z aukcją. - Będzie można wylicytować serduszka wykute przez miejscowego kowala Romana Czernieca, przejażdżki konne oferowane przez miejscową stadninę koni i... stare gazety ze zbiorów Jana Mirosława. Lista usług, wyrobów czy warsztatów nie jest zamknięta i czekamy na kolejne propozycje, które można zgłaszać do piątku 10 stycznia - mówią członkowie orkiestry z GOK w Wojciechowie. Informacje tej sprawie można przekazywać osobiście lub telefonicznie pod numer: 81 517 72 10.

Scenariusz tegorocznego finału WOŚP dopracowuje także sztab główny w Palikijach, który między 14.30 a 18.00 zaprasza do miejscowej szkoły na Dzień Wolontariusza. - Będzie koło fortuny, warsztaty wykonywania biżuterii, turniej tenisa stołowego, studio balonów, kawiarenka i pokazy strażackie w wykonaniu druhów z OSP Palikije. Podobnie jak w poprzednich latach niespodziankę szykują także Państwo Bukowscy z Muzeum Minerałów w Nowym Gaju, a przez cały czas będzie czynny punkt pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Poza tym podczas finału Fundacja DKMS będzie przyjmować deklaracje potencjalnych dawców komórek macierzystych - zapowiada Róża Suchecka ze sztabu orkiestry w Palikijach.
 
Tegoroczny finał WOŚP poprzedzi część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Palikijach, ale po raz pierwszy "wielkie granie w pomaganie" nie będzie połączone ze szkolną choinką.

W ubiegłym roku orkiestra w gminie Wojciechów zebrała aż 23 tysiące 636 złotych 35 groszy, czyli o ponad... 10 tysięcy więcej niż wynosił poprzedni rekord. Tym razem pieniądze będą zbierane na wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej.
 
Przed 28. Finałem WOŚP
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót