USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

WOŚP z kolejnym rekordem

WOŚP z kolejnym rekordem

Opublikowano dn. 14-01-2020

Mieszkańcy gminy Wojciechów mają swój udział w rekordzie tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab WOŚP w Palikijach podsumował zbiórkę i ogłosił, że udało się zebrać 33 tysiące 431 złotych i 57 groszy. To wynik lepszy od ubiegłorocznego rekordu o prawie 9 tysięcy 800 złotych.

- Na wspomnianą sumę złożyło się: 9 tysięcy 103 złote 36 groszy, zebrane przez wolontariuszy skupionych wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, 10 tysięcy 299 złotych 61 groszy ze Szkoły Podstawowej w Palikijach i 14 tysięcy 28 złotych 60 groszy, które zebrali kwestarze z Uniwersytetu Dziecięcego UMCS i Szkoły Podstawowej "Europejczyk" w Szerokiem - wylicza Róża Suchecka ze sztabu WOŚP w Palikijach.

Podczas niedzielnego finału pieniądze do puszek zbierało 35 wolontariuszy, którzy czekali na darczyńców przy kościołach w Wojciechowie, Palikijach i Łubkach, a imprezy charytatywne na rzecz orkiestry odbywały się szkołach podstawowych w Wojciechowie i Palikijach.
 
Koncert Noworoczny w Wojciechowie był połączony z aukcją, na której licytowano m.in.: serduszka wykute przez miejscowego kowala Romana Czernieca, przejażdżki konne oferowane przez miejscową stadninę koni i stare gazety ze zbiorów Jana Mirosława. W części artystycznej po raz pierwszy wystąpiły nie tylko dzieci z Wojciechowa, ale również ze szkół w Maszkach i Miłocinie. Wśród wykonawców byli także dorośli artyści z Klubu Seniora, Orkiestry Dętej OSP w Wojciechowie i Kapeli Wojciechowskiej oraz zespoły, działające w ośrodku kultury. Występom towarzyszyły warsztaty tworzenia mydełek i balonowych postaci zwierząt, malowanie twarzy i kawiarenka ze słodyczami, a wojciechowski Finał WOŚP zakończyło "światełko do nieba".

W Szkole Podstawowej Palikijach "wielkie granie w pomaganie" po raz pierwszy nie było połączone z tradycyjną zabawa choinkową, a najbardziej emocjonujący i obfitujący w datki na rzecz chorych dzieci był konkurs "Mam Talent". Występowali w nim wokaliści, recytatorzy i tancerze, a głosować mogli widzowie, którzy kupili los, wrzucając drobne kwoty do puszek. Konto orkiestry zasiliła także nagroda finansowa dla zwycięzcy, który został uhonorowany pucharem.
 
Niespodzianką dla uczestników finału w Palikijach był pokaz przygotowany przez Annę i Grzegorza Bukowskich z Muzeum Minerałów w Nowym Gaju, którzy prezentowali różne metody wiązania lin ratowniczych, nawiązując w ten sposób do hasła tegorocznej orkiestry - "Wiatr w żagle".

Ponadto w ramach obchodów Dnia Wolontariusza Fundacja DKMS zarejestrowała 11 potencjalnych dawców komórek macierzystych. W programie były również warsztaty wykonywania biżuterii, turniej tenisa stołowego, kawiarenka i pokazy strażackie w wykonaniu druhów z OSP Palikije. Można tez było zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi.
 
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót