USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Żywność dla potrzebujących

Żywność dla potrzebujących

Opublikowano dn. 16-01-2020

Znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej mieszkańcy gminy Wojciechów będą mogli w przyszłym tygodniu odebrać pierwszą w tym roku partię pomocy żywnościowej.

Paczki będą wydawane w czwartek 23 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojciechowie, a dokumentem uprawniającym do ich odebrania jest skierowanie wydane przez miejscowy ośrodek pomocy społecznej.

- Na razie wydaliśmy ponad 260 takich dokumentów i jeśli ktoś chciałby odebrać paczki w przyszłym tygodniu, a nie ma jeszcze skierowania, powinien się po nie zgłosić do końca tego tygodnia. Potem również będą one wydawane, ale pomoc będzie można odebrać dopiero w kolejnych transzach - mówią pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Wojciechowie.
 
Wsparcie oferowane w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa przysługuje na podstawie kryterium dochodowego. Dla osób samotnie gospodarujących próg ten wynosi 1 tysiąc 402 złote netto miesięcznie, a w przypadku większych rodzin - 1 tysiąc 56 złotych na osobę.

Starając się o skierowanie potrzebne do skorzystania z pomocy dochód ten trzeba udokumentować przedstawiając na przykład: decyzję o pobieranej rencie lub emeryturze, nakaz podatkowy z posiadanego gospodarstwa rolnego z 2018 roku, zaświadczenie z pracy o zarobkach z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku albo decyzje z pobieranych świadczeniach rodzinnych.

OPS prosi osoby, które zgłoszą się po odbiór paczek, by przestrzegały zasad, usprawniających obsługę. Chodzi m.in. o to by po żywność nie przychodzić z małymi dziećmi, które wymagają opieki, sprawdzać asortyment przed opuszczeniem magazynu i zapewnić sobie transport.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót