USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Hej kolęda, kolęda

Hej kolęda, kolęda

Opublikowano dn. 21-01-2020

Sprawdzony przed rokiem pomysł organizacji Spotkania Noworoczno-Kolędowego dla mieszkańców gminy Wojciechów będzie kontynuowany. Drugie takie spotkanie odbędzie się w sobotę 25 stycznia, ale w innym miejscu i według zdecydowanie bardziej rozbudowanego scenariusza.

Uczestnicy pierwszego spotkania, które zainicjował wójt Artur Markowskiego, zebrali się w styczniu ubiegłego roku w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wojciechowie. - Teraz zainteresowanie wspólnym kolędowaniem jest tak duże, że postanowiliśmy zmienić lokalizację. Hala sportowo-widowiskowa w Wojciechowie jest zdecydowanie większa, a dodatkowe miejsca są jeszcze na trybunach. Bardziej rozbudowany niż przed rokiem będzie również program artystyczny, ponieważ zamiast kilku, planujemy aż kilkanaście występów, nie tylko naszych artystów - zapowiadają organizatorzy.
 
Wśród wykonawców sobotniego koncertu będą uczniowie ze szkół podstawowych w Łubkach, Miłocinie, Palikijach i Wojciechowie, Kapela Wojciechowska, Klub Seniora, Orkiestra Dęta OSP Wojciechów i Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Sporniaczanki" ze Sporniaka, a także zespoły "Gwiozdy" z Garbowa, "Ariadny" z Wąwolnicy i "Rola" z Motycza oraz Kapela Spontaniczna, której pomysłodawcą jest Leszek Iwaniak, na co dzień występujący w Kapeli Wojciechowskiej.

Mieszkańcy będą kolędować przy świątecznym stole zastawionym potrawami przygotowanymi dzięki wsparciu samorządowców, właścicieli restauracji, sklepów i firm, kół gospodyń wiejskich, miejscowych stowarzyszeń i prywatnych sponsorów.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót