USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Drugie Spotkanie Noworoczno-Kolędowe

Drugie Spotkanie Noworoczno-Kolędowe

Opublikowano dn. 28-01-2020

Spotkania noworoczno-kolędowe w gminie Wojciechów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Szacuje się, że w drugim, które odbyło się w sobotę 25 stycznia, wzięło udział ponad 400 osób.

- Po pierwszym takim spotkaniu, które zorganizowaliśmy przed rokiem, spodziewaliśmy się, że na kolejnym będzie więcej gości, dlatego zmiana lokalizacji z małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wojciechowie na dużą halę sportowo-widowiskową okazała się słuszna - mówi w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową pomysłodawca spotkań, wójt gminy Wojciechów Artur Markowski. Jeśli chodzi o cześć artystyczną zwraca uwagę na "herody", czyli niezmiernie rzadko prezentowaną formę ludowych jasełek, które przygotowali uczniowie ze szkoły w Łubkach.
 
Oprócz uczniów z Łubek wśród wykonawców sobotniego koncertu byli ich rówieśnicy ze szkół podstawowych w Miłocinie, Palikijach i Wojciechowie, a także Kapela Wojciechowska, Klub Seniora, Orkiestra Dęta OSP Wojciechów i Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Sporniaczanki" ze Sporniaka, zespoły "Gwiozdy" z Garbowa i "Rola" z Motycza oraz Kapela Spontaniczna, której pomysłodawcą jest Leszek Iwaniak, na co dzień występujący w Kapeli Wojciechowskiej.
 
Według wójta Markowskiego dobrym rozwiązaniem było również połączenie występów artystycznych z biesiadą, którą pomogli przygotować samorządowcy, właściciele restauracji, sklepów i firm, koła gospodyń wiejskich, miejscowe stowarzyszenia i prywatni sponsorzy.
 
Na bogato zastawionych stołach były m.in.: bigos, świąteczny barszczyk, sałatki, śledzie i inne ryby, ciasta i wiele innych smakołyków. - Wszystko było dostępne w zasięgu ręki na jednej sali, gdzie odbywały się prezentacje artystyczne, co pozwoliło jednocześnie biesiadować i oglądać występy bez zagrożenia, że te ciekawe można przegapić - dodaje wójt gminy Wojciechów.
 
Jego zdaniem zarówno miejsce spotkań, jak i ich formuła sprawdziły się dlatego organizatorzy zamierzają korzystać z tych doświadczeń także w kolejnych latach.
 
 

Opublikowano dn. 28-01-2020


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót