USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Razem po dotacje w ramach LOM

Razem po dotacje w ramach LOM

Opublikowano dn. 29-01-2020

Gmina Wojciechów dołącza do samorządów, które razem chcą się starać o dotacje na wspólne inwestycje. Tego właśnie dotyczy porozumienie o współpracy w ramach Lubelskiego Obszaru Metropolitarnego, które samorządowcy podpisali we wtorek 29 stycznia w Lublinie.

To Miasto Lublin będzie liderem wspólnej inicjatywy, do której oprócz Gminy Wojciechów przyłączają teraz: Bełżyce, Bychawa, Łęczna i Garbów oraz powiaty - lubelski, lubartowski, łęczyński, puławski i świdnicki. Od 2014 roku w ramach Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego współprace podjęły: Lublin, Świdnik, Miasto Lubartów, Gmina Lubartów, Niemce, Spiczyn, Wólka, Mełgiew, Piaski, Jabłonna, Głusk, Strzyżewice, Niedrzwica Duża, Konopnica, Nałęczów i Jastków.

- Udział w tym gronie to dla nas dodatkowa szansa na pozyskanie dotacji zarówno z Unii Europejskiej, jak i funduszy krajowych. Takie obszary mają większe możliwości otrzymania środków, a jednocześnie nie zamykamy sobie drogi na składanie indywidualnych wniosków - mówi w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Wojciechów Artur Markowski. W ramach LOM gmina będzie się ubiegać o dofinansowanie zadań, dotyczących przede wszystkim: rozwoju transportu niskoemisyjnego, polityki społecznej uwzględniającej potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych oraz klimatu.
 
Podpisanie listu intencyjnego o współpracy na rzecz rozwoju Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego jest pierwszym etapem przygotowań do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021 - 2027.

Wszyscy sygnatariusze będą teraz przygotowywać plany działania, by na tej podstawie opracować wspólny wniosek o przyznanie dotacji.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót