USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Nabór chętnych do orkiestry

Nabór chętnych do orkiestry

Opublikowano dn. 12-02-2020

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojciechowie poszukuje nowych członków. Zespół liczy przede wszystkim na dzieci i młodzież, ale nie zamyka swoich przed starszymi osobami, nie tylko z gminy Wojciechów.

- Obecnie gramy w około 20-osobowej grupie, w której są muzycy w wieku od kilkunastu do ponad 60 lat. Potencjalni kandydaci nie muszą mieć doświadczenia, bo możemy rozpocząć naukę od podstaw. Wystarczy dobry słuch i poczucie rytmu, a nad resztą popracujemy na próbach. Najbardziej zależy nam na dzieciach i młodzieży od czwartej klasy szkoły podstawowej - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP Wojciechów Kazimierz Kołodziej.

Zainteresowane osoby nie muszą mieć własnych instrumentów. Indywidualne próby odbywają się raz w tygodniu w remizie OSP w Wojciechowie, natomiast w niedzielę orkiestra spotyka się w pełnym składzie.
 
Orkiestra Dęta przy OSP w Wojciechowie powstała w 1987 roku. Od tego czasu swoimi występami uświetnia uroczystości gminne i powiatowe, a także z powodzeniem bierze udział w licznych przeglądach i konkursach nie tylko o zasięgu lokalnym.

Kandydaci na muzyków, którzy chcą dołączyć do zespołu, mogą po szczegółowe informacje zgłaszać się do kapelmistrza orkiestry osobiście albo telefonicznie pod numer: 699 852 627.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót