USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Wykadrowane zdjęcie przedstawiające uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej w Wojciechowie

Bezpieczeństwo w szkole i poza nią

Opublikowano dn. 14-02-2020

To była ciekawa, ważna i potrzebna młodym ludziom lekcja. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji z Lublina i komisariatu w Bełżycach odwiedzili w czwartek 13 lutego uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.

Elżbieta Konowałek z Wydziału Prewencji KMP Lublin i młodszy aspirant Wojciech Sito z KP w Bełżycach mówili m.in. o bezpieczeństwie uczniów w sieci i na drodze. Podczas prelekcji funkcjonariusze podkreślali, że oprócz pozytywnych treści, w internecie czyha na dzieci i młodzież wiele niebezpiecznych zjawisk. Zwracali przy tym szczególną uwagę na cyberprzemoc, radzili jak zapobiegać zagrożeniom, a także mówili o skutkach korzystania z mediów społecznościowych.
 
Uczniowie przekonali się, że choć doskonale radzą sobie w sieci, nie zawsze zdają sobie sprawę w jakich grach psychologicznych biorą udział.
 
Specjaliści tłumaczyli młodym ludziom jak powinni się zachować zanim cokolwiek napiszą albo opublikują w internecie oraz jak mają chronić własny wizerunek.
 
Tematem rozmów było również bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przekonywali jak ważna, szczególnie w okresie, gdy szybko zapada zmrok, jest widoczność przechodniów i noszenie odblasków, a także przypominali zasady korzystania z numerów alarmowych i działania służb, które otrzymują w ten sposób informacje.
 

Opublikowano dn. 14-02-2020


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót