USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Grafika przedstawia walec drogowy

Są wykonawcy inwestycji drogowych

Opublikowano dn. 18-02-2020

Gmina Wojciechów wybrała firmy, które mają przebudować trzy odcinki dróg. Wszystkie prace na trasie Wąwolnica - Stary Gaj oraz w Szczuczkach i Palikijach Pierwszych będą współfinansowane ze źródeł zewnętrznych.

Przebudowa drogi powiatowej Wąwolnica - Stary Gaj będzie kosztować około 4 milionów 800 tysięcy złotych, z czego ponad 60 procent Gmina Wojciechów pozyskała z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pieniądze te mają być wykorzystane na modernizację odcinka o długości 5 kilometrów. Oprócz nowej asfaltowej nawierzchni, na fragmencie od trasy powiatowej Wojciechów - Halinówka do remizy OSP w Wojciechowie-Kolonii Pierwszej drogowcy mają wykonać chodnik.

Termin zakończenia robót jest wyznaczony na koniec stycznia 2021 roku.
 
Druga z planowanych inwestycji to przebudowa prawie 1 kilometra drogi w Szczuczkach, a trzecia - ponad 700-metrowego odcinka trasy w Palikijach Pierwszych. W tych miejscach trzeba położyć nową nawierzchnię, a miejscami także poszerzyć jezdnię i wybudować fragment chodnika. Prace w Szczuczkach będą kosztować ponad 470 tysięcy złotych, a w Palikijach Pierwszych - około 280 tysięcy. Gmina Wojciechów liczy, że na pokrycie części kosztów otrzyma dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wniosek jest na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania, ale ostatecznych decyzji jeszcze nie ma i dopiero po ich ogłoszeniu samorząd podpisze umowę z wykonawcą robót.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót