USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Wykadrowana część zdjęcie przedstawiająca koparkę na drodze

Przebudowa drogi powiatowej

Opublikowano dn. 02-03-2020

Trwa przebudowa drogi powiatowej Niezabitów - Łubki - Wojciechów. W gminie Wojciechów prace są prowadzone na odcinku o długości około 3 kilometrów, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z budżetu państwa.

Na fragmencie trasy od Halinówki przez Łubki i Łubki Kolonię do granicy z powiatem opolskim będzie wyłożona nowa, asfaltowa nawierzchnia, a w rejonie szkoły i kościoła zostaną wybudowane chodniki. Drogowcy mają również m.in. utwardzić pobocza i wykonać przydrożne rowy.
 
- Kosztorysowa wartość tego zadania wynosiła 5 milionów 6 tysięcy złotych, ale po przetargu zmniejszyła się do około 3 milionów 2 tysięcy - cieszy się wójt gminy Wojciechów Artur Markowski. Aż 80 procent kosztów będzie stanowić dotacja, którą Powiat Lubelski otrzyma z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe 20 procent wyłożą po połowie - Powiat Lubelski i Gmina Wojciechów, która ma przeznaczyć na ten cel niecałe 350 tysięcy złotych.

Wszystkie prace mają być wykonane do końca września tego roku.
 
Gmina Wojciechów chce wykorzystać w tym roku dotację z FDS także na przebudowę prawie 1 kilometra drogi w Szczuczkach i ponad 700-metrowego odcinka trasy w Palikijach Pierwszych. W tych miejscach trzeba położyć nową nawierzchnię, a miejscami także poszerzyć jezdnię i wybudować fragment chodnika. Prace w Szczuczkach będą kosztować ponad 470 tysięcy złotych, a w Palikijach Pierwszych około 280 tysięcy. Samorząd już podpisał umowy z wykonawcami robót, licząc, że przyznanie dotacji z FDS będzie potwierdzone w najbliższym czasie, ponieważ wniosek jest na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania.
 

Opublikowano dn. 02-03-2020


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót