USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Wykadrowana część grafiki przedstawiająca kowadło i podkowę

Ministerialna dotacja na kowali

Opublikowano dn. 09-03-2020

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego docenia znaczenie Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich i Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej, które odbywają się w Wojciechowie. W ramach Funduszu Promocji Kultury resort przyznał dotację na organizację tegorocznych imprez, które zorganizuje Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie.

Odbędą się one w wakacje, ale już teraz organizatorzy rozpoczynają rekrutację uczestników warsztatów. Weźmie w nich udział 16 adeptów sztuki kowalskiej, którzy będą zdobywać i utrwalać wiedzę oraz umiejętności, korzystając z doświadczenia najlepszych polskich kowali.

By wziąć w udział w warsztatach zainteresowani powinni wypełnić ankietę, która jest dostępna na stronie: www.gokwojciechow.pl i przesłać ją do organizatorów do 30 kwietnia.
 
Warsztaty są skierowane do młodych ludzi, którzy chcą związać swoją przyszłość z kowalstwem oraz do ludzi dojrzałych, prowadzących własne kuźnie lub warsztaty ślusarskie, zamierzających poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie kucia "na gorąco".

Praktyczna nauka zawodu będzie prowadzona w czynnej kuźni przez wykwalifikowanych mistrzów kowalstwa, którzy od lat zajmują się tym zawodem i doskonale znają techniki kowalskie oraz potrzeby współczesnego rynku.

Zajęcia będą trwały od 30 czerwca do 12 lipca po 8 - 9 godzin dziennie, a uzupełnieniem nauki będą Ogólnopolskie Spotkania Kowali, które w tym roku odbędą się między 10 a 12 lipca.
 
Koszt udziału w warsztatach to 1600 złotych, za które organizatorzy oferują noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, wyżywienie, materiały szkoleniowe i kadrę instruktorską.

Ankietę, która jest podstawą kwalifikacji uczestników, można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kowale@kowale.com.pl, albo pocztą tradycyjną na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, 24-204 Wojciechów. Szczegółowe informacje można również uzyskać telefonicznie pod numerami: 81 517 72 10 lub 517 76 22.

Warsztaty, współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizują Stowarzyszenie Kowali Polskich i Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót